Otwórzcie Drzwi

Drzwi są wizytówka, prowadzącą do Twojego domowego królestwa. Wiemy, jak ważne jest ich zadanie, dlatego przy produkcji drzwi dokładamy wszelkich starań, by efekt naszej pracy był perfekcyjny. Produkujemy, drzwi, które wyróżniają się najwyższą jakością, widoczną przez wiele lat, intensywnego użytkowania.

Zabezpieczenie domu
Przed długim wyjazdem warto zadbać o to, żeby nasz majątek, który pozostawiamy, nie wpadł w niepowołane ręce. Najprostszym sposobem jest poproszenie sąsiada o zerkanie na dom od czasu do czasu podczas naszej nieobecności.

Zasłonięte okna w dzień, niewłączone światła w nocy oraz brak samochodu na podjeździe to zaproszenie dla włamywacza. Warto poprosić zaufanego znajomego lub kogoś z rodziny, aby wieczorami przychodził zapalać lampy oraz żeby chwilę pobył w domu. Można zainwestować także w czujniki ruchu, które odstraszają złodziei.

Kosztowne, ale skuteczne jest zamontowanie antywłamaniowych drzwi, rolet (80% włamań dokonywanych jest przez okna) oraz zamontowanie alarmu domowego. Jeżeli nie ma się podpisanej umowy z formą ochroniarską, warto zawiesić fałszywą tabliczkę „dom chroni firma …” oraz kupić atrapy kamer.

Wyjście na miasto
A jak zabezpieczyć się przed złodziejem na mieście? Kieszonkowców w większych miejscowościach jest naprawdę wiele, a szczególnie z zatłoczonej komunikacji miejskiej, centrach handlowych oraz w klubach i barach. Policja średnio co cztery minuty przyjmuje zgłoszenia dotyczące kradzieży kieszonkowych.

Jadąc zatłoczonym autobusem, tramwajem, czy metrem należy trzymać swój bagaż podręczny przed sobą – nie ma wówczas możliwości, że ktoś niepostrzeżenie wyjmie coś z plecaka lub torby. Nie powinno się trzymać telefonu komórkowego oraz portfela w tylnej kieszeni spodni. Portfel i klucze najlepiej trzymać na samym dnie torby. Podróżując pociągiem, nie powinno się wybierać pustych przedziałów ani zasypiać. Bilet najbezpieczniej jest schować do kieszeni zamiast do portfela.

Będąc w sklepie, nie należy kłaść torebki podczas płacenia lub pakowania zakupów na podłodze. Kradzież zajmuje kilka sekund. Warto unikać gęsto zatłoczonych alejek.

Na koncercie, w klubie, czy w barze torebkę należy nosić suwakiem do siebie oraz trzymać ją przed sobą (nie na pasku z tyłu). Natomiast plecak powinien być dokładnie zamknięty. Dokumenty, klucze oraz pieniądze najlepiej trzymać w trzech różnych kieszonkach albo komorach.

Najlepszym zabezpieczeniem jest zdrowy rozsądek. Będąc świadkiem kradzieży lub ofiarą należy bezzwłocznie zawiadomić policję.