Otwórzcie Drzwi

Drzwi są wizytówka, prowadzącą do Twojego domowego królestwa. Wiemy, jak ważne jest ich zadanie, dlatego przy produkcji drzwi dokładamy wszelkich starań, by efekt naszej pracy był perfekcyjny. Produkujemy, drzwi, które wyróżniają się najwyższą jakością, widoczną przez wiele lat, intensywnego użytkowania.

Drzwi wejściowe chroniące domostwo i domowy mir

Historia drzwi z pewnością sięga starożytnego świata, chociaż trudno wskazać tu jakąkolwiek datę graniczną. Pierwsze wzmianki pisane pochodzą ze starożytnego Egiptu, dotyczą jednak drzwi prowadzących do świątyni. Wykonywano je z drewna, dla bezpieczeństwa montowano rygiel – jako pierwowzór późniejszego zamka do drzwi. Do jego otwarcia wykorzystywano klucze z trzpieniami, idealnie dopasowane do mechanizmu rygla. Podobny system obowiązywał w Starożytnej Grecji, łagodnie przechodząc do znanych nam dobrze kluczy. 

Jak zabezpieczyć się przed złodziejem? 

Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu poprzez zabezpieczenie go przed niepożądaną ingerencją z zewnątrz najlepiej zacząć od montażu antywłamaniowych drzwi, atestowanych zamków, rolet antywłamaniowych i alarmów. Nie wszystkie akcesoria muszą zaistnieć jednocześnie, wysoko położone okna będą bezpieczne i bez rolet. Jednak najważniejszym składnikiem systemu zabezpieczeń domu będą drzwi, pierwsza przeszkoda na drodze potencjalnego złodzieja. Antywłamaniowe, atestowane drzwi ze specjalnymi, również atestowanymi, zamkami powinny znacząco zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Ważnym uzupełnieniem ochrony przed kradzieżą jest alarm. Na rynku dostępnych jest wiele systemów alarmowych, skutecznych i praktycznych. Licencjonowane urządzenia i profesjonalny montaż zapewnia podniesienie bezpieczeństwa na wyższy poziom. 

Ubezpieczenie przed kradzieżą

Podstawowa polisa ubezpieczeniowa chroni przede wszystkim mury obiektu, czasem inne elementy stałe, z wyłączeniem jednak majątku poszczególnych lokatorów. W tym celu należy ubezpieczyć ruchomości domowe, najlepiej od wszelkich ryzyk, z kradzieżą i rabunkiem włącznie. Dopiero tego rodzaju polisa ochroni domostwo i domowników. 

Dobrze skonstruowana polisa ochroni przed złodziejami nie tylko właściwe mieszkanie, ale i inne pomieszczenia należące do ubezpieczonego: garaż, piwnicę, pomieszczenie gospodarcze, zabudowania stojące na posesji czy letniskowy domek na jeziorem. Wszystkie te elementy znajdują się w rozszerzonej wersji polisy, dostępnej właściwie u każdego ubezpieczyciela.