Otwórzcie Drzwi

Drzwi są wizytówka, prowadzącą do Twojego domowego królestwa. Wiemy, jak ważne jest ich zadanie, dlatego przy produkcji drzwi dokładamy wszelkich starań, by efekt naszej pracy był perfekcyjny. Produkujemy, drzwi, które wyróżniają się najwyższą jakością, widoczną przez wiele lat, intensywnego użytkowania.

Podejmowanie wyborów jest stałym elementem życia. Są małe decyzje z którymi musimy się mierzyć, ale również są dylematy dotyczące poważniejszych spraw, takich które przez następne lata będą rzutowały na nasze życie. Wybór okien do nowego domu lub mieszkania jest z pewnością tą trudniejszą do podjęcia decyzją. Warto więc skorzystać z porad ekspertów i poznać zalety okien PCV.

Dlaczego warto wybrać okna plastikowe?

Zwolenników stolarki drewnianej jest tyle samo co tych, którzy wolą okna z materiałów sztucznych. Zarówno jedne jak i drugie mają wiele zalet, ale aby wybrać jak najlepszy wariant dla siebie trzeba poznać ich mocne strony. Okna PCV Gdańsk odkąd pojawiły się na rynku już na nim pozostały i są doceniane przez klientów od kilku dekad. Co wpływa na tak duże zainteresowanie?

Czy waga ma znaczenie?

Lekkość, która wyróznia okna PCV Gdynia jest istotnym elementem, który biorą pod uwagę klienci przy wyborze stolarki do swoich wnętrz. Okna plastikowe wykonuje się ze specjalnych bardzo trwałych materiałów, które są zdecydowanie lżejsze od drewna, ale nie ustępują im jakością. Profile są lekkie, a więc łatwo je transportować i montować, co ma niebagatelny wpływ na cenę finalną produktu. Są wytrzymałe na niedogodności w transporcie i bardzo trudno je uszkodzić. Mogą być montowane do każdego wnętrza, gdyż ich waga pozwala wpasować je w każdy otwór. Okna Trójmiasto nie chłoną wilgoci przez co nie odkształacają się i dlatego mogą być użytkowane przez kilkadziesiąt lat.

Czy okna plastkiowe są odporne na mróz?

Wpływ zmiennych warunków pogodowych na materiał z którego są wykonane okna jest istotnycm elementem przy podejmowaniu decyzji o ich zakupie. Okna PCV wykazują się dużą odpornością na mrozy, opady deszczu i śniegu, ale również na działanie wysokich temperatur i promieni UV. Na ich korzyść przemawia również idealna struktura powierzchni z której nawet po długim czasie nie odpryskuje farba. Zachowują nieskazitelny wygląd przez wiele lat bez konieczności odświeżania i renowacji. 

Czy cena okien PCV jest wysoka?

Zarówno okna aluminiowe Gdańsk jak i okna drewniane Gdańsk są zdecydowanie droższe od okien plastikowych. Materiał PCV pozwala na niższą cenę przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej jakości. Proces produkcji został udoskonalony do tego stopnia, że klienci mogą za niższą cenę nabyć produkty o wyjątkowych walorach. Ceny są zróżnicowane w zależności od dodatkowych opcji typu kolor czy nietypowe wymiary, ale i tak w porównaniu do okien drewnianych czy aluminiowych są niższe o około 10-20 %. Łatwość transportu i montażu również wpływa na ich cenę.

Jak okna wpływają na koszty eksploatacji?

Nowoczesne okna PCV są bardzo energooszczędne. Połączenie wielokomorowych konstrukcji z odpowiednim systemem uszczelek pozwala zapewnić doskonałą izolacyjność termiczną. Łatwiej utrzymać stałą temperaturę i nie dopuszczać do utraty ciepła. Prawidłowo zamontowana stolarka okienna odpowiada za oszczędność energii i koszty utrzymania nieruchomości. Okna Gdańsk wykonane są z zachowaniem najwyższych standardów, dlatego klient w skali roku zaoszczędza na rachunkach za ogrzewanie.