Otwórzcie Drzwi

Drzwi są wizytówka, prowadzącą do Twojego domowego królestwa. Wiemy, jak ważne jest ich zadanie, dlatego przy produkcji drzwi dokładamy wszelkich starań, by efekt naszej pracy był perfekcyjny. Produkujemy, drzwi, które wyróżniają się najwyższą jakością, widoczną przez wiele lat, intensywnego użytkowania.

Polisa odpowiedzialności cywilnej, czyli OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem, które musi wykupić każdy posiadacz samochodu lub jakiegokolwiek innego pojazdu mechanicznego. To, że jest ona obowiązkowa nie oznacza jednak, że musi być dla nas niekorzystna. Istnieją sposoby na to, by niskim kosztem ofertę rzeczywiście odpowiadającą naszym potrzebom. Na co zwracać uwagę?

Cena za wysoka? Wystarczy porównać inne oferty.

Prawdopodobnie pierwszą kwestią, jaka zwraca naszą uwagę przy podpisywaniu umowy ubezpieczeniowej jest cena polisy. Wiele osób wręcz łapie się za głowę, gdy ubezpieczyciel prezentuje im swoją ostateczną ofertę. Z drugiej jednak strony, poszukiwanie nowego ubezpieczyciela kojarzy im się z tak długotrwałym i żmudnym procesem, że nie warto się tego podejmować.

Tymczasem nie zawsze musi tak być. Korzystając z internetu, dzięki specjalnym porównywarkom w kilkanaście minut zestawimy ze sobą oferty największych ubezpieczycieli. Wystarczy po prostu podać aktualne dane dotyczące naszego pojazdu i aktualnej polisy, a do wyboru dostaniemy mnóstwo ofert spersonalizowanych bezpośrednio pod nas. Często w ten właśnie sposób kierowcy zaoszczędzają do kilkuset złotych na samej polisie OC – a dokładnie tak samo znaleźć i porównać można również innego rodzaju ubezpieczenia.

Niski koszt to nie wszystko

To, że cena polisy jest niewysoka to bezsprzecznie dla niej duży plus. Pamiętajmy jednak, że nie powinno to być jedyne kryterium, za pomocą którego porównujemy oferty. Polisa polisie nie równa, i bardzo często oferty z podobnej półki cenowej mogą znacząco się od siebie różnić. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy zawsze należy przeczytać jej regulamin,

Różnice mogą być bowiem dość znaczące. Przykładowo, poszczególne oferty polis kosztujących mniej więcej tyle samo mogą różnić się warunkami wypłacenia świadczenia, czy też maksymalną kwotą, jaką możemy z tytułu ubezpieczenia uzyskać. Oczywiście, nie zawsze różnice takie muszą być duże. Naszym jednak zdaniem o wiele lepiej jest dmuchać na zimne i wybrać nieco lepszą ofertę, niż zdecydować się na opcję o 50 czy 100 złotych tańszą, a potem dowiedzieć się, że z powodu jakiegoś haczyka w umowie ubezpieczyciel wypłaci nam dużo mniej, niż zakładaliśmy.

Dodatkowe pakiety to także sposób na oszczędność

Wybierając ofertę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dokładnie zastanówmy się, czy rzeczywiście jest to jedyna polisa jaką potrzebujemy. Jeśli dużo podróżujemy, wyjeżdżamy za granicę lub obawiamy się uszkodzenia czy też kradzieży auta, może ona nie wystarczyć. Ubezpieczenie OC obejmuje bowiem tylko kilka konkretnych sytuacji – i nie ma wśród nich np. włamania do auta. Aby zapewnić sobie pełńą ochronę, powinniśmy kupić szereg dodatkowych polis, takich jak np.:

  • ubezpieczenie AutoCasco
  • Ubezpieczenie medyczne
  • Ubezpieczenie Assistance
  • Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych wypadków

Praktycznie każdą z tych polis możemy wykupić razem z OC. Rzecz jasna, za taki pakiet zapłacimy więcej, niż za samą polisę OC bez dodatkowych usług. Jest to jednak zdecydowana oszczędność w porównaniu do indywidualnego wykupowania kolejnych polis. Kupując polisę OC w pakiecie z innymi ubezpieczeniami, możemy bowiem łącznie zaoszczędzić naprawdę bardzo dużą sumę pieniędzy – nawet do kilkuset złotych.